Take a fresh look at your lifestyle.

İzmir İnternet Haftası Etkinlikleri Başlıyor.

0 61

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü EBA İçerik Geliştirme Ekibi tarafından öğrencileri ve velileri bilinçlendirmek adına 14’üncüsü gerçekleştirilen İzmir İnternet Haftası etkinliklerinde 2019 yılının teması ‘Eğitimde Dijital Oyunlar‘ olarak belirlendi.

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü İzmir EBA ekibinin koordinasyonunda yürütülen #izmirinternethaftasi etkinliklerine davetlisiniz.

Bu eğitim kapsamında 17 Nisan 2019 tarihinde saat 14:00-17:30 arasında “Oyunumu Tasarlıyorum (Construct)” temasıyla atölye çalışmam olacaktır.

Başvuru:

demo-anasayfa

Construct2 nedir?

Construct 2 oyun programlama motoru ile hayal gücünüzü birleştirerek dijital eğitim içerikleri, platform oyunları, bilgi yarışmaları vs. her nitelikte ve daha az sistem kaynağı tüketen oyunlar tasarlayabilirsiniz. Bunun için herhangi bir şekilde karmaşık kod yazmanıza da gerek yok, program can sıkıcı tüm detayları sizin yerinize hallediyor. Tamamladığınız oyunları web sayfası, mobil uygulama ve Chrome Mağaza uygulaması gibi bir çok farklı biçimde export etme imkanı sağlamaktadır. Programın kullanım arayüzü son derece basit. Etkileyici işler çıkarabilecek düzeye erişmek için bazı temel bileşenlerini ve temel programlama mantığını bilmeniz yeterlidir.

 

İzmir İnternet Haftası 2019 – Eğitimde Dijital Oyunlar

İzmir İnternet Haftası paylaştı: 11 Nisan 2019 Perşembe

 

 

İzmir İnternet Haftası

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.