Take a fresh look at your lifestyle.

4004 Nanoteknoloji Eğitim Reformu Projesi Bilgilendirme Toplantısı

0 6

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinatörlüğünde, Dokuz Eylül Üniversitesi Elektronik Malzemeler Üretim ve Uygulama Merkezi, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü, İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Nanobilim-Nanoteknoloji Anabilim Dalı, Ege Üniversitesi Güneş Enerjisi Enstitüsü işbirliği içerisinde Tübitak 4004 hibe programı desteği ile hazırlanan “Nanoteknoloji Eğitim Reformu Projesi” tanıtım toplantısı 24 Mayıs Cuma günü İzmir İl Milli eğitim Müdürlüğü 15 Temmuz Şehitleri Salonunda gerçekleştirildi.

Projenin İzmir genelinde öğretmenlere duyurulması ve tanıtılması amaçlanan bu toplantıya Fizik, Kimya, Biyoloji branşı öğretmenleri ile Fen Bilgisi branşı öğretmenleri katıldı.

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü Müdür Yardımcısı İlker Eraslan‘ın açılış konuşmasının ardından Proje Koordinatörü Ayla Savaşçı’nın sunumuyla katılımcılar proje hakkında bilgilendirildi.

Üniversitelerle işbirliği içerisinde N&N üzerine tematik yaklaşım ile eğitim programının hazırlandığını, hedeflerinin Fizik, Kimya, Biyoloji ve Fen Bilgisi öğretmenlerinin N&N alanında tutum, farkındalık, bilgi ve deneyimlerini artırmak olduğunu söyleyen Ayla Savaşçı; projenin özetini, amacını, hedef ve kitle seçim kriterlerini, işbirliği yapılan kurumlar ve bölümler hakkında bilgi vererek sunumunu tamamladı.

Proje tanıtımı ardından İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü, Mühendislik Fakültesi, Kimya Mühendisliği Bölümünden sayın Prof. Dr. Mehmet Polat, Ege Üniversitesi Güneş Enerjisi Enstitüsünden Prof.Dr. Ceylan Zafer, Dokuz Eylül Üniversitesi Elektronik Malzemeler Üretim ve Uygulama Merkezi Müdürü Dr. Serdar Yıldırım, Dokuz Eylül Üniversitesi Elektronik Malzemeler Üretim ve Uygulama Merkezi Müdür Yardımcısı Dr. Burak Gültekin, İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Nanobilim ve Nanoteknoloji Anabilim Dalı’ndan Dr.Melike Karakaya Nanoteknoloji hakkında farkındalık yaratan değerli sunumlarıyla katılımcıları bilgilendirdiler.

4004 Nanoteknoloji Eğitim Reformu Bilgilendirme Toplantısı
4004 Nanoteknoloji Eğitim Reformu Bilgilendirme Toplantısı

Bilgilendirme toplantısı sonrasında eğitimlere katılmak isteyen öğretmenler için BAŞVURU FORMU aktif hale getirildi.  

4004 Nanoteknoloji Eğitimleri Süreci Nasıl Olacak?

Bu kapsamda, tematik eğitimlere İzmir ilinde görev yapan 30 öğretmen seçilecektir. Eğitimler 15’erli 2 grup halinde konaklamalı olarak yapılacaktır. Konaklama ve iaşe giderleri proje bütçesinden karşılanacaktır. Eğitimlere seçilen öğretmenler ile “Katılımcı Öğretmen Sözleşmesi” imzalanacak ve görevli izinli sayılacaklardır. Eğitimler teorik ve uygulamalı olmak üzere işbirliği yapılan üniversite ve kurumların laboratuvar ortamlarında gerçekleştirilecektir.

Eğitimler sonunda N&N konularında ders içerikleri hazırlanacaktır. Bu içerikler kitapçık haline dönüştürülerek yaygınlaştırılacaktır.

BAŞVURU HEDEF KİTLESİ:
Ortaokul Fen Bilgisi ve Lise Fizik, Kimya, Biyoloji öğretmenleridir.

EĞİTİM TARİHLERİ
1. GRUP EĞİTİMİ: 16 – 22 Haziran 2019
2. GRUP EĞİTİMİ: 30 Haziran – 06 Temmuz 2019

PROJE WEB SİTESİ:
http://4004nanoteknoloji.com/

Nanoteknoloji Eğitim Reformu Projesi Eğitim Planı
Nanoteknoloji Eğitim Reformu Projesi Eğitim Planı
Nanoteknoloji Eğitim Reformu Projesi Genel Bilgiler.
Nanoteknoloji Eğitim Reformu Projesi Genel Bilgiler.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.