Take a fresh look at your lifestyle.

Edirne Materyal Tasarım Yarışması Sonuçları

0 13
Edirne Materyal Tasarım Yarışması Töreni
Edirne Materyal Tasarım Yarışması Töreni

Edirne Materyal Tasarım Yarışmasında sergiye çıkmaya hak kazanan çalışmalar faaliyet takviminde belirtildiği gibi 17.06.2019 tarihinde açıklandı.

Sergiye ve nihai değerlendirme sürecine kalan projelerin Materyal Değerlendirme Ölçütleri Çizelgesine göre belirlendiği bu yarışmada dereceye giren materyaller 28.06.2019 tarihinde Edirne Ticaret ve Sanayi Odası konferans salonunda yapılan törenle duyuruldu.

Yarışma Ödülü Nedir?

Yarışmada “Okul Öncesi”, “Ilkokul”, “Ortaokul”, “Ortaöğretim” ve “Dijital Materyal” alanlarına ait 5 (beş) farklı kategoride derece ödülü verildi.
Okul öncesi, ilkokul, ortaokul, ortaöğretim ve dijital material kategorisi ödülleri :
Birinci ürüne: 2 adet tam altın ,
İkinci ürüne: 1 adet tam altın ,
Üçüncü ürüne: 1 adet yarım altın verildi.

Yarışmada Jüri Olarak Kimler Vardı?

Yarışma değerlendirme sürecinde Trakya Üniversitesi akademisyenleri Görev almıştır.

  • Prof. Dr. Erdem Uçar
  • Prof. Dr. Şenay Bulut
  • Doç. Dr. Zülkiyegül Ercan
  • Doç. Dr. Eylem Bayır
  • Doç. Dr. Nesrin Günay
  • Doç. Dr. Nilgün Tosun
  • Dr. Öğretim Üyesi Ezgi Yavuz
  • Dr. Öğretim Üyesi Ebru Serçioğlu
  • Dr. Öğretim Üyesi Aslıhan Osmanoğlu
  • Dr. Öğretim Üyesi Gülşen Atilla Şehirli
  • Dr. Öğretim Görevlisi Tolga Demirhan
  • Dr. Öğretim Üyesi, Selvin Arar

Yarışmayı Hangi Çalışmalar Kazandı?

Okul Öncesi Kategorisi

Finale Kalan Eserler:

Okul Öncesi Kategorisi Finale Kalan Eserler
Okul Öncesi Kategorisi Finale Kalan Eserler

Ödül Alan Eserler:

  1. Birincilik Ödülü: Kodhikaye – Gizem Birsöz Baydı
  2. İkincilik Ödülü: Doğru Yolu Oluştur – Ali Aslan & Hatice Koyuncu
  3. Üçüncülük Ödülü: 4 Mevsim Şemsiyem – Canan Çelen 

İlkokul Kategorisi

Finale Kalan Eserler:

İlkokul Kategorisi Finale Kalan Eserler
İlkokul Kategorisi Finale Kalan Eserler

Ödül Alan Eserler:

  1. Birincilik Ödülü: Çarpım Çarkı – Senem Kalaç
  2. İkincilik Ödülü: Onluk Kavratma – Mehmet Emin Özer
  3. Üçüncülük Ödülü: Değerler Çarkı – Hüseyin İnan Yavaş & Burcu Yavaş 

Ortaokul Kategorisi

Finale Kalan Eserler:

Ortaokul Kategorisi Finale Kalan Eserler
Ortaokul Kategorisi Finale Kalan Eserler

Ödül Alan Eserler:

  1. Birincilik Ödülü: Asal Çarpan Kartelası – Dr. Satı Ceylan
  2. İkincilik Ödülü: Bölünebilme Kartları – Senem Kalaç
  3. Üçüncülük Ödülü: Geri Dönüşümlü Malzemeden Yapılan İskelet Modeli – Arzu Çalmuk

Ortaöğretim Kategorisi

Finale Kalan Eserler:

Orta Öğretim Kategorisi Finale Kalan Eserler
Orta Öğretim Kategorisi Finale Kalan Eserler

Ödül Alan Eserler

  1. Birincilik Ödülü: Düzlemsel Kesit ve Üç Boyut – Birol Özcüre & Murat Keklik
  2. İkincilik Ödülü: Görme Engelliler için Hücre Türküleri ve Maketleri – Eylem Ölmez
  3. Üçüncülük Ödülü: Yatay ve Eğik Atış Deney Seti – Canan Muştu Büyüktürk & Erman Yaman 

Dijital Materyal Kategorisi

Finale Kalan Eserler:

Dijital Materyal Kategorisi Finale Kalan Eserler
Dijital Materyal Kategorisi Finale Kalan Eserler

Ödül Alan Eserler:

Birincilik Ödülü: Gezelim Görelim Bilelim – Murat Yılmaz
İkincilik Ödülü: Canlıların Fantastik Dünyası – Ferhat Demirci
Üçüncülük Ödülü: Kodla Bul – Dilek Akın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.